Kompletny przewodnik jak wybrać najlepszą powłokę do auta i uniknąć oszustów internetowych

Kompletny przewodnik jak wybrać najlepszą powłokę do auta i uniknąć oszustów internetowych

Opublikowano przez: John Mc Duggal

Zatem w końcu postanowiłeś: musisz "chronić samochód" powłoką, przełomowym detailingowym rozwiązaniem, o którym WSZYSCY mówią!


Obyś był taki jak większość z nas: samochód jest twoją dumą i radością, a ty chcesz chronić swoją inwestycję możliwie najlepszą dostępną powłoką.


Możesz, oczywiście, zastanawiać się, jaką powłokę wybrać. Odpowiedź jest kluczowa. Szukanie odpowiedzi w internecie może przytłaczać i szybko dezorientować, ale zaufaj nam, to normalne.


To powiedziawszy, cieszymy się, że nas czytasz i mamy nadzieję, że w tym artykule znajdziesz wiedzę i rady, które pomogą ci podjąć decyzję.


Jedno jest pewne: gdy zdecydujesz się na powłokę Zrób-To-Sam, nigdy już nie powrócisz do starych mydeł!


Cieszymy się, że podzielasz naszą pasję i dlatego chcemy pomóc ci nabyć wiedzę o powłokach, dzieląc się naszym doświadczeniem i znajomością rzeczy.


W artykule przedyskutujemy zagadnienia do rozważenia, zalety i wady, które należy rozważyć, zgłębiając i porównując ofertę powłok ceramicznych, w tym:


  • Kupowanie produktów online i wiążące się z tym ryzyko

  • Określanie, czy dany produkt faktycznie jest powłoką

  • Zrozumienie, czym jest "wyższa" ochrona

  • Działanie powłoki po zastosowaniu


Nie zwlekając, przyjrzyjmy się najnowszym wytycznym, by uzyskać najlepsze wyniki. Miłej zabawy!


Zacznijmy od podstaw zakupów online.


Kupowanie produktów online i wiążące się z tym ryzyko


Żadna tajemnica, zakupy online dziś to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zaspokojenie potrzeb, ale chodzi o to, że wielu klientów obawia się - zresztą słusznie  - że nie dostaną tego, za co zapłacili. Niestety, jest wiele fałszywych marek, które próbują wciskać nieistniejące rzeczy.


Więc jak się upewnić, że oferta jest prawdziwa?


Upewnij się, że to prawdziwa powłoka. Ważną wskazówką jest poszukiwanie mocnej i wiarygodnej formuły, która gwarantuje efekty.


Chodzi o to: albo musiałeś zapłacić za konieczne poprawki lakieru albo byłeś w stanie właściwie go wypolerować przed użyciem produktu. Ale po zastosowaniu taniej, zmywalnej powłoki, nabytej w sklepie online, na początku będzie wyglądać tak, jakby był pokryty prawdziwą ceramiczną powłoką... do czasu!


Po kilku miesiącach narażenia na warunki środowiskowe i wysychanie, samochód zacznie tracić właściwości hydrofobowe wynikające z powłoki i wysokiego połysku. To bardzo wyraźna wskazówka, że dolna warstwa powłoki się ściera...


Oczywiście, lakier nie będzie miał właściwej ochrony. Pojawią się na nim zadrapania, skazy i rysy, a ty zaczniesz rozważać kolejne poprawki.


Na początku możesz mieć wątpliwości, czy warto wydawać pieniądze, aby zrobić to samemu, ale z czasem zrozumiesz, że właściwa ochrona i utrzymanie samochodu to wspaniała inwestycja, jeśli wybierzesz właściwy produkt.


Więc przestań kupować tanie i szybkie rozwiązania za wszelką cenę, które na krótką metę się nie sprawdzają.

Natomiast rozważ coś z solidnym podłożem i obietnicą, że jeśli coś pójdzie nie tak, dostaniesz zwrot pieniędzy.


Określanie, czy dany produkt faktycznie jest powłoką


Porozmawiajmy o właściwościach i zawartości powłoki.


Aby dowiedzieć się, czy to, co nabyłeś, jest dobre, musisz z łatwością stwierdzać, stosując produkt, że nie daje on szans owadom, plamom i rysom, gdyż samochód powinien dosłownie odbijać wszystko od swojej powierzchni.


My przebadaliśmy i zgłębiliśmy właściwości wielu powłok i odkryliśmy, że większość marek nie polega na żadnej formule, która może wspomóc to, co oferują. Wiele marek przedstawia swoje produkty jako ceramiczną jakość i wprowadza w błąd klientów, sprzedając mniej trwałe powłoki, albo, co gorsza, drogie mydła do zmywarek.


Tradycyjne materiały silikonowe rozpadają się pod wpływem gorąca, a także mycia. Dlatego musisz odrobić lekcję, zanim w ogóle wypróbujesz jakikolwiek produkt.


Zrozumienie, czym jest "wyższa" ochrona


Czy grubość powłoki ceramicznej naprawdę ma znaczenie? Jasne, ale to nie wszystko.


Najważniejsze, co powinieneś sprawdzić o produkcie, którego używasz, to czy zawiera skuteczne i mocne polimery.


Możesz się zastanawiać "A może frytki do tego?" Jeszcze nie, zaraz to wyjaśnimy... Polimery to środki chemiczne składające się z detergentów i skoncentrowanych roztworów, służące do usuwania brudu, plam i kurzu. Główną różnicą jest to, że standardowe mydła (stosowane w większości produktów) tylko zmiatają brud, pozostawiając go na ziemi, cho go nie widzisz. Natomiast polimery przenikają do cząstek brudu i plam, by je rozpuścić.


Teraz ma sens, dlaczego należy się za nimi rozglądać?


Ile wody trzeba zużyć, by wykonać to zadanie... NIC! I to nie jest żart.


Naprawdę łatwo jest połączyć wodę z myciem i detailingiem auta, ale prawda jest taka, że właściwy produkt nie wymaga marnowania wody na samochód. Ewentualnie po prostu zetrzyj brud suchą szmatką, a następnie umyj i pokryj powierzchnię swoim środkiem... WCIĄŻ NA SUCHO!


Długość działania to kolejny ważny aspekt.


Cienka powłoka nie jest trwała, a jeśli nie jest to prawdziwa powłoka, zetrze się i będzie konieczna kolejne nałożenie. Wiele powłok utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, nim zostaną starte albo zmyte.


Prawdziwa powłoka powinna utrzymywać się przez 6 - 12 miesięcy aktywnego użytku, a nawet dłużej przy okresowym retuszu. Pamiętaj, ten rodzaj powłoki powinien być w stanie chronić samochód w każdych możliwych warunkach środowiska.


Odkryliśmy, że technologia polimerowa to najlepiej zbalansowana i najskuteczniejsza metoda na osiągnięcie tego efektu. Ponieważ jest hydrofobowa, długotrwała, bardzo odporna w każdych warunkach, zapewnia ochronę UV, i oczywiście, jest najbardziej opłacalna na rynku.


Efekty powłoki po zastosowaniu


Czego powinieneś się spodziewać po miesiącu stosowania wybranego produktu:

 

  • Zapomnij o irytujących śladach ptaków, zwykłym codziennym brudzie, a także, zasadniczo, o śmieciach na powierzchni auta, robota powinna sama się robić.


  • Woda? Nie, potrzebujesz tylko szmatki, by usunąć pozostałości, po raz kolejny: niewielkie pozostałości w porównaniu do zwykłego brudu na aucie bez powłoki.


  • Do mycia nie powinieneś potrzebować mydła, dodatkowych detergentów, magicznych płynów.


  • Połysk powinien być na tyle mocny, żeby auto sprawiało wrażenie świeżo umytego i po detailingu


  • Powinieneś rozważać nanoszenie jedynie niewielkich poprawek tylko gdzieniegdzie, i nie powinno to być absolutnie konieczne.


  • Wciąż będziesz potrzebował jednej - ale nie dwóch czy trzech - rzeczy do mycia, której będziesz używał przez wiele miesięcy po zakupie (długotrwała oszczędność!)

 

To wszystko, co powinieneś wiedzieć, gdy szukasz własnej skutecznej powłoki.


Mamy nadzieję, że już wiesz, czego szukasz, ale jeśli wciąż zastanawiasz się, co robić, chętnie pomożemy ci dostać to, co najlepsze.


TWX Auto’s Exterior 3-w-1 to nasza najbardziej zaufana i polecana powłoka do użytku własnego!

Products related to this post